U-LINE U-ADA24RB-13B
22016+
24" Ada Refrigerator Black solid door
SKU: U-ADA24RB-13B
Affirm Apple Klarna
Available in-store only.
Energy Guide
24" Ada Refrigerator
ADDITIONAL FEATURES
LED Interior Lighting
R600a Refrigerant
Sabbath Mode
34°F to 45°F Temperature Range
Convection Cooling System
Digital Touch Pad Control
Four Independently Adjustable Leveling Legs
APPEARANCE
ADA Compliant
Black Cabinet
Built In or Freestanding Installation Design
Reversible Door Swing
Solid Black Door w/ Lock
Standard Commercial Stainless Steel Handle
White Interior
DIMENSIONS
32" H x 23 1/4" D x 24" W
ENERGY/POWER
115V, 60 Hz
Energy Consumption: 240 kWh Avg. Per Year
Energy Star® Qualified
REFRIGERATOR COMPARTMENT
Holds 70 Bottles (12 oz) or 140 Cans (12 oz)
3 Adjustable Chrome Plated Wire Shelves
TOTAL CAPACITY
5.3 CU FT
Products specifications
Shelving Wire
WiFi Connected No
ADA COMPLIANT Yes
DOOR IN DOOR No
BLUETOOTH No
Color BLACK
24" Ada Refrigerator
ADDITIONAL FEATURES
LED Interior Lighting
R600a Refrigerant
Sabbath Mode
34°F to 45°F Temperature Range
Convection Cooling System
Digital Touch Pad Control
APPEARANCE
ADA Compliant
Black Cabinet
Reversible Door Swing
Solid Black Door w/ Lock
White Interior
DIMENSIONS
32" H x 23 1/4" D x 24" W
ENERGY/POWER
115V, 60 Hz