No Deductibles | Fully Transferable | All Labor | All Parts | Factory Service | 800# for Service
Extend the original Manufacturer's Product Warranty for up to 5 years and receive up to 50% Merchandise Credit Back if you don't use it.
| 2 YEAR* GET 10% CREDIT BACK |
| 3 YEAR* GET 20% CREDIT BACK |
| 4 YEAR* GET 25% CREDIT BACK |
| 5 YEAR* GET 50% CREDIT BACK |
No Check-Ups or Repairs, Get Up To 50% Of Cost of Warranty Plus Coverage Towards Your Next Major Electronics or Appliance Purchase, 90 Days To Redeem For Merchandise Credit, Call Our Toll Free Number.
*including Manufacturer's Warranty
ABC Warehouse offers Extended Warranty Plans on the item(s) listed below. Please select from the following Warranty Options to include with your purchase.
The Furrion Aurora® Partial Sun 2 65" 4K LED Outdoor Smart TV is engineered for covered patios, pergolas, sunrooms and outdoor living spaces. Designed to withstand the elements, it features IP55-rated weatherproof construction and an XtremeShield™ IK09 impact-resistant tempered glass screen. With up to 750 nits of brightness and anti-glare technology, it delivers a vibrant, clear picture in partial sun and high ambient light conditions. Powered by webOS Hub, it provides seamless access to streaming apps, while RangeXtend™ external WiFi antennas help maintain strong connectivity outdoors.
Designed for Partial Sun Outdoor Areas
4K Ultra HD Resolution (3840 x 2160)
Up to 750 Nits Brightness
Anti-Glare Screen
IP55 Weatherproof Rating
XtremeShield™ IK09 Impact-Resistant Screen
Smart TV Powered by webOS Hub
RangeXtend™ External WiFi Antennas
| Screen Size | 65" |
| Resolution | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Brightness | Up to 750 nits |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Weatherproof Rating | IP55 |
| Screen Protection | IK09 Tempered Glass |
| Smart Platform | webOS Hub |
| HDMI Inputs | 3 |
| USB Ports | 2 |
| Manufacturer Model | FDUP65HKA |
| Width | 57.60 |
| Height | 33.90 |
| Depth | 8.40 |
43" 4K Partial Sun2 Outdoor TV with Built-In WiFi smart TV
#24177
Memorial Day Deals!55" 4K Partial Sun2 Outdoor TV with Built-In WiFi smart TV
#24178
Memorial Day Deals!55 Inch Class The Terrace 4K Partial Sun Outdoor Smart TV
#24655