FISHER & PAYKEL OMD24SPX1
23075+
24" Series 7 Professional Microwave Drawer
Features
  • Designed to match the Professional style family of appliances
  • 10 power levels including melt, warm and soften
  • Spacious 1.2 cu ft capacity
  • Handle-free, push-to-open with intuitive touch controls
SKU: OMD24SPX1
Deal Image
Affirm Apple Klarna
Available in-store only.
  • Convenient Placement
  • Complementary Design
  • Easy To Use
  • Cooking Versatility
  • Smart Sensing
  • Safe And Sound
Capacity
Total capacity 1.2cu ft
Cleaning
Controls
Functions
Performance
Microwave power 950W
Microwave power levels 10
Power requirements
Supply voltage 120V
Product dimensions
Depth 23 5 / 16 "
Height 16 "
Width 23 7 / 8 "
Safety
Finish Stainless Steel
Products specifications
Color STAINLESS STEEL
Height 16.00
Width 23.88, 24.00
Depth 23.30, 24.00
WiFi Connected No
  • Convenient Placement
  • Complementary Design
  • Easy To Use
  • Cooking Versatility
  • Smart Sensing
  • Safe And Sound
Capacity
Total capacity 1.2cu ft
Cleaning
Controls
Functions
Performance
Microwave power 950W
Microwave power levels 10
Power requirements
Supply voltage 120V
Product dimensions
Depth 23 5 / 16 "
Height 16 "
Width 23 7 / 8 "